Ježek v kleci - GEN

Vylepšená verze

10.12.2012  

Nový Ježek v kleci GEN, který byl poprvé představen 4.4.2012 produkcí originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES, zaznamenal od té doby mnoho úspěchů. Tento hlavolam ukazuje po více než 70 letech směr, kterým se bude Ježek v kleci vyvíjet. Velký comeback, který ho provází, byl zpodobněn jako v roce 1940 (poprvé) kresbou s Rychlými šípy, známým kreslířem Milanem Teslevičem. S proběhnuvší výstavou Hry a hlavolamy v Praze se také Ježek GEN dostal do médií jako ČT24, Českého rozhlasu 2 a do tisku jako např. do pražského Deníku. Dne 17.10.2012 v Eden Aréně v Praze byla na tradiční akci Trend Event vyhlášena cena za Hlavolam roku 2012, kterou byl oceněn právě tento hlavolam! Na dvanáctém Memoriálu Jana Tleskače byl pak na živo prezentován a rovněž o něm byla natočena krátká reportáž v televizi Metropol.

 

     

 

Vynálezce tohoto hlavolamu, Radek Micopulos nyní přichází s novou vylepšenou verzí tohoto Ježka. Princip je nyní podstatně funkčnější a zároveň i obtížnější, protože ostny ježka byly zesíleny. Se změnami všech šířek drážek, meziprostoru a vůlí byl také vylepšen design Ježka. Kromě nových nerezových ostnů má nyní kulička černě kovovou barvu, klec má větší zaoblení a nižší otvory.

 

     

 

Parametry hlavolamu

obtížnost 1-5:

rozměry: 49 x 74,5 mm
materiál: kov - eloxovaný dural
hmotnost: cca 90g
počet ostnů: 6

- inovativní ježek
- nový hravý způsob vyjmutí
- odolná povrchová úprava
- nadčasový design inspirovaný lidským genem
- držitel ceny hlavolam roku

 

Nový Ježek v kleci - GEN

Aneb Ježek nové generace!

4.4.2012  

Hlavolam, který by se dal také nazvat Ježkem v kleci nové generace, využívá naprosto nový a jedinečný způsob řešení. Má v sobě zakomponován nový princip, který zahrnuje cca 10 správných tahů, nad nimiž se musí řešitel opravdu zamyslet. Úkolem je ježka vyndat jedním z víček klece a to pouze otvorem ve tvaru klíčové dírky! Nevěříte, že to jde? Vyzkoušejte si to! Je překvapivě snadnější dostat ježka z klece ven, než dovnitř. Ježek má střední obtížnost, ale i po vyřešení se budete k jeho hravému způsobu vyjmutí rádi vracet. Povrch celého hlavolamu má povrchovou úpravu (elox) odolnou vůči mechanickým (poškrábání) a chemickým vlivům vnějšího okolí. Povrch je na dotek velmi příjemný a nezanechává otisky prstů. Hlavolam v sobě nese design inspirovaný lidským genem a tím také připomíná, že jde o Ježka "nové generace"!

 

     

 

Parametry hlavolamu

 

rozměry: 49 x 74,5 mm
materiál: kov - eloxovaný dural
hmotnost: cca 90g
počet ostnů: 6

 

"Myšlenka na Ježka v kleci, který by se dal vyndávat kruhovým otvorem na vrchu klece mě napadla již před lety. Jak to ovšem udělat, aby mohly všechny součásti zůstat napevno a přitom minimálně narušit otvor klece? Zvolil jsem ježka se šesti ostny a vymyslel systém, kterým se dostane ježek ven z klece pouze otvorem ve tvaru klíčové dírky. Hlavolam kombinuje postup otáčení a překlápění, které se musí provést ve správné kombinaci. Nejprve je ovšem potřeba nalézt správnou výchozí pozici čtyř ostnů. Pokud je správná, tak vám dovolí posouvat se v řešení dál až k vyjmutí samotného ježka. Princip tohoto jedinečného hlavolamu je opravdu promyšlený a k řešení už nestačí jen nelogické posuny ježkem jako tomu bylo dříve."

Radek Micopulos

 

Kresba Ježka v kleci GEN od Milana Tesleviče

kreslíře Rychlých šípů

6.5.2012  

Nový Ježek v kleci GEN, který byl po 2 letech vývoje uveden do prodeje teprve nedávno, má velmi příznivé ohlasy. Hlavolam dostal po více než 70 letech možnost posunout se jiným směrem ve své podobě a principu. Velký comeback, který tohoto Ježka v kleci provází, byl zpodobněn jako v roce 1940 (poprvé) kresbou s Rychlými šípy. Známý kreslíř Rychlých šípů Milan Teslevič nám svou novou originální kresbou zvěčnil Ježka v kleci GEN ve zcela novém úhlu pohledu. Tato exkluzivní kresba bude u nás tento hlavolam provázet ve vybraných výlohách prodejen hraček či papírnictví.

 

     

 

Nový Ježek v kleci - GEN

v České televizi a v médiích

25.9.2012  

Přinášíme Vám odkazy související s proběhnuvší výstavou Hry a hlavolamy v Praze a Ježkem v kleci GEN, který se tak jako novinka dostal do médií. Jak byl tento hlavolam prezentován v televizi se můžete podívat v reportáži na ČT24 (5 minut). Dále se také náš GEN dostal na Český rozhlas 2 a do tisku jako např. do pražského Deníku. Jsme velmi rádi, že se náš hlavolam stává populárním a doufáme, že to stejně potěší i Vás. Odkazy jsou níže.

 

     
     

Česká televize 24 , Český rozhlas 2 , Deník

 

Hlavolamem roku 2012 se stal Ježek v kleci - GEN!

Úspěch produkce RADEMIC PUZZLES

22.10.2012  

Dne 17.10.2012 v Eden Aréně v Praze byla na tradiční akci Trend Event vyhlášena cena za Hlavolam roku 2012. Tato cena byla udílena poprvé. Cenou ve formě poháru byl oceněn nový hlavolam Ježek v kleci GEN a převzal ji osobně pan Radek Micopulos, vynálezce tohoto hlavolamu.

 

     

 

© Copyright WEB.rademic.cz  Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.