Prototyp RADEMIC 2008

hvězdice

7.3.2013

Tuto hvězdici vytvořil Radek Micopulos v roce 2008 a měla být určena do prototypu klece z roku 2007. Ježek má 12 velmi atypických ostnů, které však nejsou do středu zasazeny jednotlivě. Běžným středem ježka je kulička, která zde však není. Střed vytváří spojení zešikmených čtyřramenných křížů, které se v osách protínají v každém ze tří směrů.

 

 

Pro lepší představu je níže ilustrační foto, které zachycuje sestavení této hvězdice. Na obrázku č.1 vidíte všechny díly (1,2,3,4,X,0) potřebné pro sestavení. Na obrázku č.2 se již spojí první dvojce dvojostnů 1 a 2, k nim se záhy přidají 3 + 4 a sepnou tak stávající tvar. Na obrázku č.3 můžete vidět již spojené čtyři dvojostny a připravené ostny X a 0 po dvou kusech, které doplní zbývající směry. Tato hvězdice byla vyrobena v jediném exempláři.

 

 

Prototyp RADEMIC 2007

ježek se skrytou dutinou

26.5.2016

Tohoto ježka vytvořil Radek Micopulos v roce 2007 pro klec prototypu z téhož roku. Ježek má šest kuželovitých ostnů, krychlovou základnu a skrytý mechanismus. Pootočením jednoho správného ostnu se uvolní jiný vedle umístěný osten a odkryje tím skrytou dutinu uvnitř. Vtip je v tom, že jsou všechny ostny protáčivé! Řešitel tedy musí přijít na to, jakým z nich uvolní jiný z ostnů. Tento ježek nebyl nikdy, až na prototyp, realizován, avšak podobnou myšlenku využívá jedna z posledních novinek..

 

 

Prototyp RADEMIC 2007

zešikmená klec

1.2.2013

Prototyp, jenž Radek Micopulos vytvořil v roce 2007, bohužel nebyl z důvodu značné složitosti výroby nikdy, až na prototyp, realizován. Jeho designem byl však inspirován Ježek  v kleci GEN, na němž byly použity podobné zešikmené otvory. Klec tohoto hlavolamu tvoří promyšlený soubor tyček šikmo uchycených v šesti bodech na každém z víček. Na nákresu můžete vidět rozvin pláště a nejtmavší otvory, které jsou pro vyjmutí klíčové. Uvnitř klece o rozměrech 52 x 86 mm měla být hvězdice s šesti kuželovitými ostny a později i ježek s 12 velmi atypickými ostny. Fotografie těchto dvou prototypů vnitřků vám ukážeme příště. Dnes se tento hlavolam nachází jako opravdový unikát pouze ve sbírce jejího autora.

 

 

 

 

 

 

© Copyright WEB.rademic.cz  Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu zakázáno.